Polski Związek Wędkarski

XX jubileuszowy memoriał im Zygmunta Martysa Wyniki

GP okręgu Zamość w dyscyplinie spławik

Powiadom znajomego:

W dniu 28 kwietnia na zalewie w Nieliszu rozegrane zostały zawody GP okręgu Zamość w spławiku. Startowało 25 zawodników w kategoriach do lat 20 i powyżej. " starszych "wystartowało 22, młodszych 3.

Pogoda: bajka delikatna bryza w twarz, falka niewielka, ale zauważalna, temperatura spoko, słoneczko. Tylko rybki nie zareagowały tak jak trzeba. Na 25 zawodników złowione zostały 4 leszcze i dwa jazgarze.

W kategorii senior zwyciężył kol. :Marian Karpik łowiąc rybę zawodów leszcza 930g. Drugi był kol. :Kamil Harbuz z wynikiem 880g. Podium zamknął kol .: Mateusz Głąb z leszczykiem 765g.

W kategorii do lat 20 bezkonkurencyjny był kol.: Damian Bryła w końcówce zawodów łowiąc jazgarza 5g i tym wynikiem wygrywając sektor. Zdobył jedynkę sektorową, co z punktem karnym za nieprawidłową prezentację przynęt dało mu 2 punkty sektorowe. W przypadku tych zawodów dało to pierwsze miejsce, gdyż konkurenci uzyskali po 2,5 pkt.

Po zawodach odbyła się dekoracja zawodników. Miejsca 1-6 w kategorii senior i miejsca 1-3  w kategorii młodzież zostały uhonorowane statuetkami, które ufundował OKS Zamość, oraz drobnymi upominkami przydatnymi w " spławiku". Nagrodę specjalną, Która była przewidziana za 13 miejsce (ufundowana na spółkę przez sklep wędkarski Lazurowa 4 i zarząd koła kolejarz) wylosował kol.: Daniel Szponar. Zawody choć ubogie w ryby dostarczyły zawodnikom ciekawych doświadczeń oraz dobrej pozycji startowej przed następnymi zawodami z cyklu GP.( najgorszy wynik 7pkt, sek.)